Legenda Gerber

Nožířská firma Gerber je v současnosti divizí finského nožířského gigantu Fiskars. Její historie se ale začala psát už v roce 1939, kdy byla založena Peterem Gerberem.

Rodina Gerberů založila v oregonském Portlandu v roce 1910 rodinnou reklamní firmu. Jednou rozeslali svým klientům sady ručně dělaných kuchyňských příborů, které byly určeny jako vánoční dárky. Ty ale měly nakonec ale takový úspěch, že v roce 1939 začali Gerberovi s jejich výrobou naplno. Tehdy vznikla firma Gerber Legendary Blades.

Už od počátku své existence firma sázela na výrobu z kvalitních materiálů a měla ambice vyrábět nože, které svým vlastníkům vydrží sloužit dlouhodobě.

Výroba se postupně od jídelních příborů rozrostla. V 50. až 60. letech 20. století začali vyrábět nerezové nože (Magnum Hunter), a výroba směřoval až k současným populárním lehkým kapesním nožům Open Frame konstrukce s klipem (Remix).

Remix

 

Ale výroba nezůstala jen u nožů, továrnu dnes opouští i multitooly, sekyry, pilky, mačety, čelové lampy, svítilny nebo sady na přežití.

V roce 1987 firmu Gerber koupila firma Fiskars, která ji vlastní do současnosti.

Webové stránky firmy najdete na www.gerbergear.com, v češtině pak na www.gerbergear.cz.

Recenzi některých nožů firmy Gerber si například můžete přečíst zde.