Mikov uvádí na trh nové nože

Největší česká nožířská firma Mikov letos uvádí avízované novinky. První je modifikaci oblíbeného nože Predator, která se zřejmě díky své barvě jmenuje Blackout. Druhou novinkou je potom speciální nůž pro záchranáře a třetí v řadě je na podobném principu zkonstruovaný celokovový nůž se samosvorným pouzdrem.

Predator Blackout se na trh dostane ve dvou variantách. Ta levnější bude mít tělo z plastu. Luxusnější verze pak bude s karbonovou střenkou. Materiál nožů už nebude ocel 420, za kterou někteří lidé Mikov kritizují, i když na druhou stranu díky ní jsou nože cenově přístupnější. U nových modelů ji nahradí vysoce uhlíková N690 od rakouské firmy Böhler. Ta by měla zaručit bezproblémovou údržbu a broušení.

DSC07047

Záchranářské  nože mají rukojeť omotanou dvoumetrovou padákovou šňůrou. Jsou vybaveny bezpečným hrotem a pilkou. Měly by být použitelné třeba u autonehod, kdy bude třeba zraněné lidi uvolnit z bezpečnostních pásů.

DSC07048

Další celokovové nože potom budou budu mít samosvorné pouzdro  a umožňují celou řadu způsobů nošení.

DSC07050

Mikov bude nože na trh uvádět postupně během celého roku. Ty první hned na jaře, po skončení výstavy IWA v Norimberku.

Na základě tiskových zpráv a novinových článků, které Mikov vydal, to však není letos jeho poslední slovo. Objevit by se ještě měly nože připravované s kreativní skupinou Nomads. A konečně na podzim snad spatří světlo světa designový nůž, který Mikov vyvíjí ve spolupráci se studiem Olgoj Chorchoj. Vzhledem ke kvalitě tohoto designerského studia se určitě bude jednat o opravdovou specialitu. Zatím však na veřejnost o tomto noži nepronikly žádné zprávy, proto nezbývá, než se těšit na překvapení a věřit, že bude příjemné.