Nové nože Mikova – pocket

pocket nůž

Firma Mikov představila na Designbloku 2015 kolekci nových nožů pocket, která míří do zatím nového segmentu – designových nožů. Kolekce hned první den výstavy získala cenu šéfredaktorů Award Designblok 2015 v kategorii Nejlepší nový výrobek.Nože vznikly ve spolupráci se studiem Olgoj Chorchoj a autory návrhu jsou Michal Froněk a Jan Němeček.

„Cílem spolupráce bylo vytvořit nůž, který by oslovil doposud trochu opomíjenou skupinu zákazníků. Lidi, kteří mají rádi kvalitní a praktické výrobky, ale zároveň chtějí, aby věci, které denně používají, splňovaly i vysoké estetické nároky,” řekl Miloš Pařík, generální ředitel firmy Mikov.

Mikov a Vysoká škola uměleckoprůmyslová, kde oba autoři kolekce pocket vedou Ateliér průmyslového designu, společně vystavují i na akci Tokio Design Week 2015, kde kromě nože pocket budou také představeny studentské návrhy nožů.

„Spolupráce s firmou Mikov je pro náš ateliér velmi důležitá. Naši studenti se díky ní mohou setkat s praxí tradiční firmy a přesvědčit se, že po všech stránkách kvalitní výrobky lze vyrábět i v České republice. Propojení řemeslné zkušenosti a zručnosti nožířů Mikova s novými pohledy mladých designérů tak přinesou ještě mnohé ovoce,” řekl Jan Němeček, spoluautor návrhu nože.