Nůž List na dovolené

nůž list v pouzdře - Mikov

Protože už několik let s sebou stále nosím v kapse zavírací nůž (Hablock), se kterým jsem maximálně spokojený, neměl jsem potřebu ho měnit a už vůbec ne experimentovat na dovolené s jiným nožem. Jenže těsně před odjezdem jsem Hablock zapomněl na návštěvě na Moravě, a nastalo rozhodování, jaký nůž si s sebou vzít.

To, že jsem se rozhodl pro List, bylo zapříčiněno zejména tím, že se jedná o nový výrobek firmy se kterou dlouhodobě spolupracuji. A tak jsem dostal nápad, že o svém používání budu průběžně informovat i na jejím Twitterovém účtu (#testlistvrime).

První problém, který jsem musel vyřešit, bylo klasické „kam s ním“. Zatímco Hablock se v pohodě vejde do kapsy u džínů (používám takovou tu malou, co byla původně asi na hodinky), u Listu se nabízely pouze tři možnosti – nosit ho v tašce, zavěšený na krku nebo na opasku. Zvolil jsem opasek. Rozhodutí ale bylo velmi jednoduché – když už mám nosit nůž, měl bych ho mít vždycky při sobě, no a zavěšení na krku mi manželka nechtěla tolerovat.

Celkem jednoduše jsem z přiloženého parakordu vyrobil poutko, kterým jsem kydexové pouzdro na opasek připevnil. Rozhodl jsem se pro upevnění vpředu a když jsem ho přisunul hodně ke sponě opasku, tak nůž nijak nevyčníval a šlo ho hezky překrýt tričkem.

COji525WgAAWBS4

COldOSoWcAAskqK

Zde jsem ale narazil na jeden problém – když jsem opasek rozepnul, List většinou spadl na zem. (nechci jít příliš do podrobností, ale vzhledem k místu, kde se nejčastěji opasek rozepíná, hrozí, že by taky nemusel spadnou na zem, ale dovnitř …). Tím, jak je lehký a na opasku dobře sedí, člověk totiž zapomene na to, že ho má u sebe. Z mé strany je tohle určitě podnět k tomu, jestli by to nešlo vyřešit například nějakou pevnou klipsou nebo jiným bezpečnostním zařízením.

Protože celá moje dovolená byla vlastně typická městská turistika po italských muzeích a kostelích, List nebyl potřeba na něco zásadnějšího, než přeříznutí pizzy nebo rozporcování melounu. (I moje informování na Twitteru proto nakonec bylo méně bohaté, než jsem myslel. Snad tedy příště, kdybych se o dovolené náhodou prodíral amazonským pralesem).

I když – přinášel mi větší pocit jistoty během noční cesty autobusem ve Florencii, který byl plný zvláštních individuí. (Čestně musím přiznat, že jsem ale stejně celou dobu hlavně uvažoval, jestli bych ho opravdu tasil, kdyby k něčemu došlo).

COttiY2UcAAQ__A

List se tedy na mojí dovolené osvědčil. Nepřekážel, pevně držel v pouzdru, byl vždy při ruce. Sám o sobě působil velmi zajímavě a pokud nebyl uschován pod svetrem, budil pozitivní pozornost a zájem.

Výsledkem mého testu tedy je, že jsem ho zařadil mezi předměty denní potřeby a stal se rovnocennou alternativou k Hablocku. A tak se teď každé ráno rozhoduji, který z nich bude mým společníkem po zbytek dne.