Prostě emko… (recenze nože pocket M)

nůž pocket v ruce

Než jsem Pocket dostal do ruky sledoval jsem jeho pozvolné představování na FB. No, upřímně musím říci, že když jsem viděl konečný nákres na FB, byl jsem na rozpacích…..měl jsem smíšené pocity…

Můj názor a subjektivní pocit se změnil v momentě, kdy jsem viděl nože fyzicky. WAU….. bylo první slovo,které jsem vydal Úžasný obal, úžasné nože, už se těším, až je otestuji….

Pak vznikla otázka, jak otestovat nůž, u kterého je segment určení, pro manažery a finančně zajištěné jedince, pro lidi, kteří jsou zatíženi na design a né na mlácení se v tělocvičně hlava nehlava, řešení krizových bezpečnostních situací a vlastní sebeobranu…?

No, věci se vyvinuly úplně jednoduše, přešel jsem na své civilní povolání a každodenní činnosti. A začalo mé bádání „kancelářské krysy“.

IMG_0418

Emko je prostě nůž který skvěle vypadá, má minimalistický design (to se mi líbí), vznikl v prestižním designové studiu a ta černěná verze na mně působí drsňácky. Celkově je nůž velmi elegantní, prostý, nic navíc, žádné kudrlinky…

Využil jsem ho na poradách, výborně vyplňuje čas nudné porady, skvěle si s ním hrajete (místo propisky). Potřebuji vyčistit kuchyňku přeplněnou prázdnými barely na vodu, jupííí mám emko, vrhl jsem se na zběsilé probodávání barelu a následné sešlapání. Krájení jablka mě nezastaví, a to ani když má být na měsíčky ;-).

.IMG_0415

Ne, vážně, je to prostě nůž, který budu mít u sebe, nebudu o něm pořádně vědět a když budu potřebovat něco říznout tak voalá, je zde. Obálka, balík s tím vším si poradí. Růže, ovoce a jiné, zde je jeho parketa. Anebo prostě jen jako módní doplněk, stejně jako hodinky, telefon, klíče od auta….

  1. Mé oblíbené – hodí se emko k sebeobraně? Ano, a to protože se dá velmi dobře schovat do ruky a čepel pod ukazováček, čím jsem schopen velmi dobře a hlavně skrytě zasáhnout krk, obličej, paže a to v oblasti zápěstí a…

IMG_0428

Na závěr – líbí se mi emko? Ano moc.

Koupil bych si ho? Upřímně za cenu kolem 4500,- asi néé ( ale já nejsem úplně cílová skupina)

Mé doporučení vymazlit naostření a vyleštění vlastního ostří nože. Nebudu a ani nechci hodnotit nic jiného na tomto noži jako jsou použité materiály, cena a další….

Zbee Tinder