Středně velká recenze na nůž Pocket od Mikovu, velikosti M

nůž pocket, iphone. hodinky

Středně velká je proto, protože je nůž prostě středně velký. Bude krátká a trochu zvláštní. Když jsem nůž dostal do ruky, tak jsem si řekl….. fantastická krabička, jooooo Olgoj Chorchoj? Moji oblíbenci, to tedy bude pecka. Pak jsem otevřel a …. ano, naprosto jsem byl uchvácen.

Ta hmotnost ta velikost, ta naprostá neúčelnost. To přesně potřebuji, to přesně chci. A až potom jsem ten zavírák otevřel. Bylo trochu šero, a tak jsem si všiml těch písmen na noži ihned. Jsou prostě fantasticky čitelná. Nemám žádný důvod komentovat použitý materiál a dílenské zpracování, zdá se mi totiž zcela mimo. Ne tedy negativně myšleno, ale proto, že si takový nůž koupí jen ten, kdo vytáhne takové „dlouhé peníze“ z trezoru zcela normálně a je jedno, jestli jde na večeři, nebo si koupí nůž. Tedy proto nekomentuji vůbec nic jiného, než to, jaký je můj subjektivní pohled . I když předpokládám, že ta větší velikost bude pro mne krásnější.

IMG_0421

Původně jsem si chtěl nůž nosit do práce, což v budoucnu nepochybně budu, otvírat jím dopisy z burzy, obálky s výpisy a drsně si jím čistit špínu pod nehty, ale to si nechám na jindy. Protože mne manželka moje nejkrásnější řekla, když nůž poprvé uviděla, asi žertem: „Říkal jsi, že jdeš v lednu na kance a potřebuješ oštěp, to je ostří?“ Ano, ví o mé lovecké vášni a podporuje ji, protože pak mám co vařit a ona co jíst. Tak jsem se rozhodl předhonit čas a leden si udělat už minulý týden. Napřed upozorňuji, že jsem nelovil na území České republiky a tak jsem neporušil kotlinové zákony. Takže jsem si u našeho údržbáře vypůjčil něco jako dvoumetrovou „hranatou železnou trubku“, vzal černou karbonovou pásku a pocket připevnil na jeden konec cca pětikilového oštěpu. Budu stručný.

IMG_3297

 

Vím, kudy chodí prasátka u nás na Jihu v sadech, a vím kdy. Takže jsem si přivstal, se správcem honitby vyrazil ve čtyři ráno na místo, a po hodině jsem si mohl vybírat. Protože jsem si netroufl na většího, tak jsem si vybral selátko, asi třicetikilové. Dál to nemá cenu natahovat. Všichni jsme byli překvapení, že by se pocket od Mikovu úplně dokonale hodil při konci cilizace, při kolapsu zásobování, při hladomoru ….. Prostě i tak malý nůž, tak designově vymazlený, tak na první pohled zbytečný, je v podstatě skvělý při použití, tak báječný v lovu. Jen bych tedy poznamenal, že ač jsem s ním selátko otevřel, vyvrhl i když má v podstatě nepatrnou velikost, tak stahovat s ním dost dobře nejde. Dost rychle se tupí a není to žádný „kombajn“. Ale na to asi návrhář nemyslel.

IMG_3295

Takže se dostaneme k tomu nejpodstatnějšímu. Potřebuji takový nůž? Ano, potřebuji, ale je to jako u listu, prostě mně sedí větší velikosti, ale jen kvůli bezpečnosti při držení otevřeného nože. Takže až uvidím tu největší velikost, zamiluji se zcela a trvale…..Hodí se totiž stejně dobře přivázaný na klacek k lovu, jako k otvírání dopisů s pozvánkami na představení kurevsky drahých aut. Tedy tak to vidím já, zcela subjektivně. Jo a naprosto fantasticky se hodí k Paganni Zonda…..v karbonové verzi.

 

Pistollo Treffa della Barba

(zveřejněno s laskavým svolením webu www.pinkoutdoor.cz, upozornění: při recenzi zemřelo jedno zvíře)